Sphinx - en to gl translation catalogue (728 entries)

en: 
    Generate ReStructuredText using autosummary directives.
    
    sphinx-autogen is a frontend to sphinx.ext.autosummary.generate. It generates
    the reStructuredText files from the autosummary directives contained in the
    given input files.
    
    The format of the autosummary directive is documented in the
    ``sphinx.ext.autosummary`` Python module and can be read using::
    
      pydoc sphinx.ext.autosummary
gl: 
    Xera ReStructuredText usando directivas de resumo automático «autosummary».
    
    sphinx-autogen é unha interface para sphinx.ext.autosummary.generate.
    Xera os ficheiros reStructuredText a partir das directivas de resumo automático «autosummary» contidas nos ficheiros de entrada indicados.
    
    O formato da directiva de resumo automático «autosummary» está documentado
    no módulo de Python ``sphinx.ext.autosummary`` e pódese ler usando::
    
      pydoc sphinx.ext.autosummary

en: 
    Generate documentation from source files.
    
    sphinx-build generates documentation from the files in SOURCEDIR and places it
    in OUTPUTDIR. It looks for 'conf.py' in SOURCEDIR for the configuration
    settings. The 'sphinx-quickstart' tool may be used to generate template files,
    including 'conf.py'
    
    sphinx-build can create documentation in different formats. A format is
    selected by specifying the builder name on the command line; it defaults to
    HTML. Builders can also perform other tasks related to documentation
    processing.
    
    By default, everything that is outdated is built. Output only for selected
    files can be built by specifying individual filenames.
gl: 
    Xerar documentación a partir de ficheiros fonte.
    
    «sphinx-build» xera a documentación a partir dos ficheiros en SOURCEDIR e colócaa en OUTPUTDIR. Busca «conf.py» en SOURCEDIR para os axustes de configuración. A ferramenta «sphinx-quickstart» pódese usar para xerar ficheiros de modelos, incluído «conf.py»
    
    «sphinx-build» pode crear documentación en diferentes formatos. Selecciónase un formato especificando o nome do construtor na liña de ordes; o predeterminado é HTML. Os construtores tamén poden realizar outras tarefas relacionadas co procesamento da documentación.
    
    De xeito predeterminado, todo o que está desactualizado está compilado. Pódese compilar só a saída para os ficheiros seleccionados especificando os nomes de ficheiro individuais.

en: 
    Generate required files for a Sphinx project.
    
    sphinx-quickstart is an interactive tool that asks some questions about your
    project and then generates a complete documentation directory and sample
    Makefile to be used with sphinx-build.
gl: 
    Xerar os ficheiros necesarios para un proxecto Sphinx.
    
    «sphinx-quickstart» é unha ferramenta interactiva que fai algunhas preguntas sobre o seu proxecto e após xera un directorio da documentación completa e un «Makefile» de mostra para usar con «sphinx-build».

en: 
    Look recursively in <MODULE_PATH> for Python modules and packages and create
    one reST file with automodule directives per package in the <OUTPUT_PATH>.
    
    The <EXCLUDE_PATTERN>s can be file and/or directory patterns that will be
    excluded from generation.
    
    Note: By default this script will not overwrite already created files.
gl: 
    Busque recursivamente en <MODULE_PATH> módulos e paquetes de Python e cree
    un ficheiro reST con directivas «automodule» por paquete no <OUTPUT_PATH>.
    
    Os <EXCLUDE_PATTERN> poden ser patróns de ficheiros e/ou directorios que se
    excluirán da xeración.
    
    Nota: De xeito predeterminada, este script non sobrescribirá os ficheiros xa creados.

en: 
    Run 'make' in that directory to run these through (pdf)latex
    (use `make latexpdf' here to do that automatically).
gl: 
    Execute «make» nese directorio para executalos a través de (pdf)latex
    (use aquí «make latexpdf» para facelo automaticamente).

en: 
    Run 'make' in that directory to run these through makeinfo
    (use 'make info' here to do that automatically).
gl: 
    Execute «make» nese directorio para executalos a través de makeinfo
    (use aquí «make info» para facelo automaticamente).

en:  (deprecated)
gl: (obsoleto)

en:  (in
gl: (en

en: "::" in automodule name doesn't make sense
gl: «::» no nome do «automodule» non ten sentido

en: ":file:" option for csv-table directive now recognizes an absolute path as a relative path from source directory. Please update your document.
gl: A opción «:file:» para a directiva «csv-table» agora recoñece unha ruta absoluta como unha ruta relativa dende o directorio fonte. Actualice o seu documento.

en: "latex_documents" config value references unknown document %s
gl: o valor de configuración «latex_documents» fai referencia a un documento %s descoñecido

en: "man_pages" config value references unknown document %s
gl: o valor de configuración «man_pages» fai referencia a un documento %s descoñecido

en: "quiet" is specified, but any of "project" or "author" is not specified.
gl: especifícase «silencioso» –quiet–, mais non se especifica ningún «proxecto» –project– ou «autor» –author–

en: "texinfo_documents" config value references unknown document %s
gl: o valor de configuración «texinfo_documents» fai referencia a un documento %s descoñecido

en: %b %d, %Y
gl:  %d.%b.%Y

en: %d found
gl: atopouse %d

en: %d source files given on command line
gl: %d ficheiros fonte indicados na liña de ordes

en: %r doesn't have "%s" setting
gl: %r non ten o axuste «%s»

en: %r doesn't have "theme" setting
gl: %r non ten o axuste «theme»

en: %r is deprecated for index entries (from entry %r). Use 'pair: %s' instead.
gl: %r é obsoleto para as entradas do índice (dende a entrada %r). No seu canto empregue «pair: %s».

en: %r reference target not found: %s
gl: %r non se atopa o destino da referencia: %s

en: %s %s documentation
gl: Documentación %s %s

en: %s (%s attribute)
gl: %s (%s atributo)

en: %s (%s property)
gl: %s (%s propiedade)

en: %s (built-in class)
gl: %s (clase integrada)

en: %s (built-in variable)
gl: %s (variábel integrada)

en: %s (class in %s)
gl: %s (clase en %s)

en: %s (directive)
gl: %s (directiva)

en: %s (global variable or constant)
gl: %s (variábel global ou constante)

en: %s (in module %s)
gl: %s no modulo %s)

en: %s (module)
gl: %s (módulo)

en: %s (role)
gl: %s (rol)

en: %s added, %s changed, %s removed
gl: %s engadido(s), %s cambiado(s), %s retirado(s)

en: %s command %r cannot be run (needed for math display), check the imgmath_%s setting
gl: Non é posíbel executar a orde «%s» %r (necesario para a representación matemática), comprobe o axuste «imgmath_%s»

en: %s command line option
gl: opción de liña de ordes %s

en: %s is already assigned section numbers (nested numbered toctree?)
gl: %s xa ten asignados números de sección (árbore de índice –toctree– con numeración anidada?)

en: %s is not a directory.
gl: %s non é un directorio.

en: %s() (%s class method)
gl: %s() (%s método de clase)

en: %s() (%s method)
gl:  %s() (método %s)

en: %s() (%s static method)
gl: %s() (%s método estático)

en: %s() (built-in function)
gl: %s() (función integrada)

en: %s() (class)
gl: %s() (clase)

en: %s() (in module %s)
gl: %s() (no modulo %s)

en: %s:%s reference target not found: %s
gl: %s:%s non se atopa o destino da referencia: %s

en: '%s' is not a valid option.
gl: «%s» non é unha opción válida

en: '%s' is not a valid pyversion option
gl: «%s» non é unha opción de «pyversion» válida

en: 'setup' as currently defined in conf.py isn't a Python callable. Please modify its definition to make it a callable function. This is needed for conf.py to behave as a Sphinx extension.
gl: «setup» tal como se define actualmente en conf.py non é un invocábel de Python. Modifique a súa definición para que sexa unha función invocábel. Isto é necesario para que conf.py se comporte como unha extensión Sphinx.

en: (The <<original entry>> is located in %s, line %d.)
gl: (O <<original entry>> está situado en %s, liña %d.)

en: (in %s v%s)
gl: (en %s v%s)

en: (in %s)
gl: (en %s)

en: , in
gl: , en

en: -A option argument must be in the form name=value
gl: a opción de argumento -A debe estar na forma nome=valor

en: -D option argument must be in the form name=value
gl: a opción de argumento -D debe estar na forma nome=valor

en: .. acks content is not a list
gl: .. o contido dos recoñecementos –acks– non é unha lista

en: .. hlist content is not a list
gl: .. o contido do historial –hlist– non é unha lista

en: 4 column based index found. It might be a bug of extensions you use: %r
gl: atopouse un índice baseado en 4 columnas. Pode ser un erro das extensións que usa: %r

en: :%s: (directive option)
gl: :%s: (opción da directiva)

en: <h1>All modules for which code is available</h1>
gl: <h1>Todos os módulos para os que está dispoñíbel o código</h1>

en: <h1>Source code for %s</h1>
gl: <h1>Código fonte para %s</h1>

en: ====================== slowest reading durations =======================
gl: ==================== duración de lectura máis lenta =====================

en: A Makefile and a Windows command file can be generated for you so that you
    only have to run e.g. `make html' instead of invoking sphinx-build
    directly.
gl: Pódese xerar un «Makefile» e un ficheiro de ordes de Windows para que só teña que executar, p. ex. «make html» no canto de invocar «sphinx-build» directamente.

en: A bug report can be filed in the tracker at <https://github.com/sphinx-doc/sphinx/issues>. Thanks!
gl: Pódese presentar un informe no seguimento de erros en https://github.com/sphinx-doc/sphinx/issues. Grazas!

en: A captioned autosummary requires :toctree: option. ignored.
gl: Un resumo automático con lendas precisa a opción «:toctree:». É ignorado.

en: A mocked object is detected: %r
gl: Detectouse un obxecto simulado: %r

en: About these documents
gl: Sobre estes documentos

en: An error happened in rendering the page %s.
    Reason: %r
gl: Produciuse un erro ao representar a páxina %s.
    Motivo: %r

en: Any IDs not assigned for %s node
gl: Calquera ID non asignado ao nodo %s

en: Arguments
gl: Argumentos

en: Attention
gl: Atención

en: Author name(s)
gl: Nome(s) do(s) autor(es)

en: Author:
gl: Autor:

en: Automatically generated list of changes in version %(version)s
gl: Lista xerada automaticamente de cambios na versión %(version)s

en: Builder %r already exists (in module %s)
gl: O construtor %r xa existe (no módulo %s)

en: Builder class %s has no "name" attribute
gl: A clase %s do construtor non ten atributo «name»

en: Builder name %s not registered
gl: O nome do construtor %s non está rexistrado

en: Builder name %s not registered or available through entry point
gl: O nome do construtor %s non está rexistrado ou dispoñíbel a través do punto de entrada

en: Builtins
gl: Integrados

en: C API changes
gl: Cambios na API C

en: Cannot find source directory (%s)
gl: Non é posíbel atopar o directorio fonte (%s)

en: Cannot use "lineno-match" with a disjoint set of "lines"
gl: Non é posíbel usar «lineno-match» cun conxunto disxunto de «liñas»

en: Cannot use both "%s" and "%s" options
gl: Non é posíbel usar as opcións «%s» e «%s».

en: Caution
gl: Precaución

en: Changed in version %s
gl: Cambiado na versión %s

en: Changes in Version %(version)s &#8212; %(docstitle)s
gl: Cambios na versión %(version)s &#8212; %(docstitle)s

en: Citation [%s] is not referenced.
gl: A cita [%s] non está referenciada.

en: Code author:
gl: Autor do código:

en: Collapse sidebar
gl: Contraer a barra lateral

en: Complete Table of Contents
gl: Índice completo

en: Config value %r already present
gl: O valor de configuración %r xa está presente

en: Contents
gl: Contidos

en: Copyright
gl: Dereitos de autoría

en: Could not determine the fallback text for the cross-reference. Might be a bug.
gl: Non foi posíbel determinar o texto alternativo para a referencia cruzada. Pode ser un fallo.

en: Could not fetch remote image: %s [%d]
gl: Non foi posíbel recuperar a imaxe remota: %s [%d]

en: Could not fetch remote image: %s [%s]
gl: Non foi posíbel recuperar a imaxe remota: %s [%s]

en: Could not import extension %s
gl: Non foi posíbel importar a extensión %s

en: Could not obtain image size. :scale: option is ignored.
gl: Non foi posíbel obter o tamaño da imaxe. A opción «:scale:» é ignorada.

en: Create Makefile? (y/n)
gl: Crear Makefile? (y/n)

en: Create Windows command file? (y/n)
gl: Crear un ficheiro de ordes de Windows? (y/n)

en: Created using <a href="https://www.sphinx-doc.org/">Sphinx</a> %(sphinx_version)s.
gl: Creado usando <a href="https://www.sphinx-doc.org/">Sphinx</a> %(sphinx_version)s.

en: Creating file %s.
gl: Creando o ficheiro %s.

en: Danger
gl: Perigo

en: Deprecated
gl: Obsoleto

en: Deprecated since version %s
gl: Obsoleto dende a versión %s

en: Domain %r is not registered
gl: O dominio %r non está rexistrado

en: Duplicate C declaration, also defined at %s:%s.
    Declaration is '.. c:%s:: %s'.
gl: Declaración C duplicada, tamén definida en %s:%s.
    A declaración é «.. c:%s:: %s».

en: Duplicate C++ declaration, also defined at %s:%s.
    Declaration is '.. cpp:%s:: %s'.
gl: Declaración C++ duplicada, tamén definida en %s:%s.
    A declaración é «.. cpp:%s:: %s».

en: Encoding %r used for reading included file %r seems to be wrong, try giving an :encoding: option
gl: A codificación de %r utilizada para ler o ficheiro incluído %r semella ser incorrecta, probe a dar unha opción «:encoding:»

en: Encoding error:
gl: Produciuse un erro de codificación:

en: Enter the root path for documentation.
gl: Introduza a ruta raíz para a documentación.

en: Error
gl: Erro

en: Error: an existing conf.py has been found in the selected root path.
gl: Erro: atopouse un ficheiro «conf.py» xa existente na ruta raíz seleccionada.

en: Error: specified path is not a directory, or sphinx files already exist.
gl: Erro: a ruta especificada non é un directorio ou xa existen ficheiros Sphinx.

en: Error: the master file %s has already been found in the selected root path.
gl: Erro: o ficheiro mestre %s xa existe na ruta raíz seleccionada.

en: Event %r already present
gl: O evento %r xa está presente

en: Example
gl: Exemplo

en: Examples
gl: Exemplos

en: Exception occurred while building, starting debugger:
gl: Produciuse unha excepción durante a construción, iniciando o depurador:

en: Exception occurred:
gl: Produciuse unha excepción:

en: Expand sidebar
gl: Expandir a barra lateral

en: Extension options
gl: Opcións de extensión

en: External Graphviz file %r not found or reading it failed
gl: Non se atopou o ficheiro Graphviz externo %r ou fallou a súa lectura

en: Failed to compile regex in linkcheck_allowed_redirects: %r %s
gl: Produciuse un erro ao compilar a expresión regular en «linkcheck_allowed_redirects»: %r %s

en: Failed to copy a file in html_static_file: %s: %r
gl: Produciuse un fallo ao copiar un ficheiro en html_static_file: %s: %r

en: Failed to create a cross reference. A title or caption not found: %r
gl: Produciuse un fallo ao crear unha referencia cruzada. Non se atopou un título ou unha lenda: %r

en: Failed to create a cross reference. Any number is not assigned: %s
gl: Produciuse un fallo ao crear unha referencia cruzada. Non se asigna ningún número: %s

en: Failed to get a constructor signature for %s: %s
gl: Produciuse un fallo ao obter unha sinatura do construtor para: %s:%s

en: Failed to get a docname for source {source!r}!
gl: Produciuse un fallo ao obter un nome de documento «docname» para a fonte  {source!r}!

en: Failed to get a docname!
gl: Produciuse un fallo ao obter un nome de documento «docname»!

en: Failed to get a function signature for %s: %s
gl: Produciuse un fallo ao obter unha sinatura de función para: %s: %s

en: Failed to get a method signature for %s: %s
gl: Produciuse un fallo ao obter unha sinatura de método para: %s: %s

en: Failed to parse a default argument value for %r: %s
gl: Produciuse un fallo ao analizar un valor de argumento predeterminado para %r: %s

en: Failed to parse type_comment for %r: %s
gl: Produciuse un fallo ao analizar «type_comment» para %r: %s

en: Failed to read build info file: %r
gl: Produciuse un fallo ao ler o ficheiro de información da construción: %r

en: Failed to read intersphinx_mapping[%s], ignored: %r
gl: Produciuse un fallo ao ler «intersphinx_mapping[%s]», é ignorado: %r

en: Failed to scan documents in %s: %r
gl: Produciuse un fallo ao escanear os documentos en %s: %r

en: Failed to update signature for %r: parameter not found: %s
gl: Produciuse un fallo ao actualizar a sinatura de %r: non se atopou o parámetro: %s

en: Failed to write build info file: %r
gl: Produciuse un fallo ao escribir o ficheiro de información da construción: %r

en: File %s already exists, skipping.
gl: O ficheiro %s xa existe, omitíndoo.

en: Finished: An initial directory structure has been created.
gl: Finalizado: creouse unha estrutura de directorio inicial.

en: Footnote [#] is not referenced.
gl: A nota a rodapé [#] non está referenciada.

en: Footnote [%s] is not referenced.
gl: A nota a rodapé [%s] non está referenciada.

en: Footnotes
gl: Notas a rodapé

en: For more information, visit <https://www.sphinx-doc.org/>.
gl: Para obter máis información, visite https://www.sphinx-doc.org/.

en: Full index on one page
gl: Índice completo nunha páxina

en: General Index
gl: Índice xeral

en: Global Module Index
gl: Índice global de módulos

en: Go
gl: Ir

en: Graphviz directive cannot have both content and a filename argument
gl: A directiva Graphviz non pode ter como argumento tanto o contido como o nome de ficheiro

en: HTML 4 is no longer supported by Sphinx. ("html4_writer=True" detected in configuration options)
gl: Sphinx xa non admite HTML 4. (nas opcións de configuración detectouse «html4_writer=True»)

en: Handler %r for event %r threw an exception
gl: O controlador %r do evento %r lanzou unha excepción

en: Hide Search Matches
gl: Agochar as coincidencias da busca

en: Hint
gl: Suxestión

en: If the documents are to be written in a language other than English,
    you can select a language here by its language code. Sphinx will then
    translate text that it generates into that language.
    
    For a list of supported codes, see
    https://www.sphinx-doc.org/en/master/usage/configuration.html#confval-language.
gl: Se os documentos deben escribirse noutro idioma que non sexa o inglés,
    pode seleccionar un idioma aquí mediante o seu código de idioma. Sphinx
    traducirá entón o texto que xere a ese idioma.
    
    
    Para obter unha lista de códigos de idioma admitidos, consulte
    https://www.sphinx-doc.org/en/master/usage/configuration.html#confval-language.

en: Ignored unreadable document %r.
gl: Ignorouse o documento ilexíbel %r.

en: Ignoring "graphviz" directive without content.
gl: Ignorando a directiva «graphviz» sen contido.

en: Important
gl: Importante

en: Include file %r not found or reading it failed
gl: No foi atopado o ficheiro incluido %r ou fallou a lectura

en: Index
gl: Índice

en: Index pages by letter
gl: Índice de páxinas por letra

en: Indicate which of the following Sphinx extensions should be enabled:
gl: Indique cal das seguintes extensións de Sphinx debería estar activada:

en: Indices and tables:
gl: Índices e táboas:

en: Inside the root directory, two more directories will be created; "_templates"
    for custom HTML templates and "_static" for custom stylesheets and other static
    files. You can enter another prefix (such as ".") to replace the underscore.
gl: Dentro do directorio raíz, crearanse dous directorios máis; «_templates» para
    modelos HTML personalizados e «_static» para follas de estilo personalizadas e
    outros ficheiros estáticos. Pode introducir outro prefixo (como «.») para substituír
    o guión baixo.

en: Interrupted!
gl: Interrompido!

en: Invalid __slots__ found on %s. Ignored.
gl: Atopáronse __slots__ non válidos en %s. É ignorado.

en: Invalid caption: %s
gl: Lenda non válida: %s

en: Invalid configuration value found: 'language = None'. Update your configuration to a valid language code. Falling back to 'en' (English).
gl: Atopouse un valor de configuración non válido: «language = None». Actualice a súa configuración a un código de idioma válido. Volvendo a «en» (inglés).

en: Invalid date format. Quote the string by single quote if you want to output it directly: %s
gl: Formato de data non válido. Acoute a cadea entre comiñas simples se quere xerala directamente: %s

en: Invalid math_eqref_format: %r
gl: «math_eqref_format» non válido: %r

en: Invalid template variable: %s
gl: Variábel de modelo non válida: %s

en: Keyword Arguments
gl: Argumentos de palabras clave

en: LaTeX command %r cannot be run (needed for math display), check the imgmath_latex setting
gl: Non é posíbel executar a orde «LaTeX» %r (necesario para a representación matemática), comprobe o axuste «imgmath_latex»

en: Last updated on %(last_updated)s.
gl: Última actualización o %(last_updated)s.

en: Lexing literal_block %r as "%s" resulted in an error at token: %r. Retrying in relaxed mode.
gl: A analise léxica de literal_block %r como «%s» provocou un erro no testemuño: %r. Tentando de novo en modo relaxado.

en: Library changes
gl: Cambios na biblioteca

en: Line spec %r: no lines pulled from include file %r
gl: Especificación de liña %r: non se extraeron liñas do ficheiro de inclusión %r

en: Link to this code
gl: Ligazón a este código

en: Link to this definition
gl: Ligazón a esta definición

en: Link to this equation
gl: Ligazón a esta ecuación

en: Link to this heading
gl: Ligazón a este título

en: Link to this image
gl: Ligazón a esta imaxe

en: Link to this table
gl: Ligazón a esta táboa

en: Link to this term
gl: Ligazón a este termo

en: Link to this toctree
gl: Ligazón a esta árbore de índice –toctree–

en: Listing %s
gl: Listaxe %s

en: Look for any errors in the above output or in %(outdir)s/output.txt
gl: Buscar algún erro na saída anterior ou en %(outdir)s/output.txt

en: Makefile and Batchfile creation
gl: Creación de Makefile e Batchfile

en: Malformed option description %r, should look like "opt", "-opt args", "--opt args", "/opt args" or "+opt args"
gl: Descrición da opción %r incorrecta, debería parecerse a «opt», «-opt args», «--opt args», «/opt args» ou «+opt args»

en: Many math_renderers are registered. But no math_renderer is selected.
gl: Moitos math_renderers están rexistrados. Mais non foi seleccionado ningún math_renderer.

en: Module Index
gl: Índice de módulos

en: Module author:
gl: Autor do módulo:

en: Module code
gl: Código do módulo

en: Module level
gl: Nivel de módulo

en: Name of your master document (without suffix)
gl: Nome do documento principal (sen sufixo)

en: Name prefix for templates and static dir
gl: Prefixo de nome para os directorios de modelos e de estáticos

en: Navigation
gl: Navegación

en: Next topic
gl: Seguinte tema

en: No builder selected, using default: html
gl: Non foi seleccionado ningún construtor, de xeito predeterminado usase: html

en: No footnote was found for given reference node %r
gl: Non se atopou ningunha nota a rodapé para o nodo de referencia %r indicado

en: Non-alphabetical
gl: Non alfabético

en: Note
gl: Nota

en: Note: imgmath and mathjax cannot be enabled at the same time. imgmath has been deselected.
gl: Nota: «imgmath» e «mathjax» non poden estar activados ao mesmo tempo. Deseleccionouse «imgmath».

en: Notes
gl: Notas

en: Numbers
gl: Números

en: Object named %r not found in include file %r
gl: Non se atopou o obxecto chamado %r no ficheiro incluído %r

en: One document is special in that it is considered the top node of the
    "contents tree", that is, it is the root of the hierarchical structure
    of the documents. Normally, this is "index", but if your "index"
    document is a custom template, you can also set this to another filename.
gl: Un documento é especial no senso de que se considera o nodo superior
    da «árbore de contidos», é dicir, é a raíz da estrutura xerárquica dos
    documentos. Normalmente, isto é «índice», pero se o seu documento
    «índice» é un modelo personalizado, tamén pode definilo con outro nome
    de ficheiro.

en: Options
gl: Opcións

en: Original exception:
gl: Excepción orixinal:

en: Other Parameters
gl: Outros parámetros

en: Other changes
gl: Outros cambios

en: Output directory (%s) is not a directory
gl: O directorio de saída (%s) non é un directorio

en: Overview
gl: Vista xeral

en: Overview: module code
gl: Vista xeral: código do módulo

en: Parameters
gl: Parámetros

en: Pillow not found - copying image files
gl: non se atopou «Pillow»: copiando ficheiros de imaxe

en: Please activate JavaScript to enable the search
        functionality.
gl: Active JavaScript para activar a función
        de busca.

en: Please also report this if it was a user error, so that a better error message can be provided next time.
gl: Infórmeo tamén se se trata dun erro do usuario, para que a próxima vez se poida fornecer unha mensaxe de erro mellor.

en: Please enter a file suffix, e.g. '.rst' or '.txt'.
gl: Introduza un sufixo de ficheiro, p. ex. «.rst» ou «.txt».

en: Please enter a new file name, or rename the existing file and press Enter
gl: Introduza un novo nome de ficheiro ou cambie o nome do ficheiro existente e prema Intro

en: Please enter a new root path (or just Enter to exit)
gl: Introduza unha nova ruta raíz (ou simplemente Intro para saír)

en: Please enter a valid path name.
gl: Introduza un nome de ruta válido.

en: Please enter either 'y' or 'n'.
gl: Introduza «y» ou «n».

en: Please enter one of %s.
gl: Introduza un dos %s.

en: Please enter some text.
gl: Introduza algún texto.

en: Please enter values for the following settings (just press Enter to
    accept a default value, if one is given in brackets).
gl: Introduza os valores para os seguintes axustes (tan só prema Intro para
    aceptar un valor predeterminado, se se dá entre corchetes).

en: Preparing search...
gl: Preparando a busca…

en: Previous topic
gl: Tema anterior

en: Problem in %s domain: field is supposed to use role '%s', but that role is not in the domain.
gl: Problema no dominio %s: suponse que o campo usa o rol «%s», mais ese rol non está no dominio.

en: Project basic options
gl: Opcións básicas do proxecto

en: Project language
gl: Idioma do proxecto

en: Project name
gl: Nome do proxecto

en: Project release
gl: Publicación do proxecto

en: Project templating
gl: Modelos de proxectos

en: Project version
gl: Versión do proxecto

en: Pygments lexer name %r is not known
gl: O nome do analizador léxico Pygments %r é descoñecido

en: Python Enhancement Proposals; PEP %s
gl: Propostas de mellora de Python; PEP %s

en: Python Module Index
gl:  Índice de módulos Python

en: Quick search
gl: Busca rápida

en: Raises
gl: Eleva

en: Receives
gl: Recibe

en: Recursion error:
gl: Produciuse un erro de recursividade:

en: References
gl: Referencias

en: Release
gl: Publicación

en: Return type
gl: Tipo de retorno

en: Return values
gl: Valores de retorno

en: Returns
gl: Retorna

en: Root path for the documentation
gl: Ruta raíz para a documentación

en: Running Sphinx v%s
gl: Executando Sphinx v%s

en: Search
gl: Busca

en: Search %(docstitle)s
gl: Buscar %(docstitle)s

en: Search Page
gl: Páxina de busca

en: Search Results
gl: Resultados da busca

en: Search finished, found ${resultCount} page(s) matching the search query.
gl: Busca finalizada, atoparonse ${resultCount} páxinas coincidentes coa consulta de busca.

en: Search within %(docstitle)s
gl: Buscar dentro do/a %(docstitle)s

en: Searching
gl: Buscando

en: Searching for multiple words only shows matches that contain
        all words.
gl: Ao buscar varias palabras só se amosan as coincidencias que
        conteñan todas as palabras.

en: Section %s
gl: Sección %s

en: Section author:
gl: Autor da sección:

en: See also
gl: Ver tamén

en: Selected root path: %s
gl: Ruta raíz seleccionada: %s

en: Separate source and build directories (y/n)
gl: Separar os directorios fonte e construción (y/n)

en: Show Source
gl: Amosar o código fonte

en: Since v2.0, Sphinx uses "index" as root_doc by default. Please add "root_doc = 'contents'" to your conf.py.
gl: Desde a versión 2.0, Sphinx usa «index» como root_doc como predeterminado. Engada «root_doc = 'contents'» ao seu conf.py.

en: Source directory and destination directory cannot be identical
gl: O directorio fonte e o directorio de destino non poden ser idénticos

en: Source file suffix
gl: Sufixo do ficheiro fonte

en: Source parser for %s not registered
gl: O analizador de fontes para %s non está rexistrado

en: Sphinx has the notion of a "version" and a "release" for the
    software. Each version can have multiple releases. For example, for
    Python the version is something like 2.5 or 3.0, while the release is
    something like 2.5.1 or 3.0a1. If you don't need this dual structure,
    just set both to the same value.
gl: Sphinx ten a noción dunha «versión» e unha «publicación» para o
    software. Cada versión pode ter varias publicacións. Por exemplo, para
    Python a versión é algo como 2.5 ou 3.0, mentres que a publicación 
    é algo como 2.5.1 ou 3.0a1. Se non precisa esta estrutura dual,
    simplemente estabeleza ambas ao mesmo valor.

en: Structure options
gl: Opcións de estrutura

en: Symbols
gl: Símbolos

en: TODO entry found: %s
gl: Atopouse a entrada de tarefa pendente: %s

en: Table %s
gl: Táboa %s

en: Table of Contents
gl: Índice

en: Template Parameters
gl: Parámetros do modelo

en: Testing of coverage in the sources finished, look at the results in %(outdir)spython.txt.
gl: Rematada a proba de cobertura nas fontes, vexa os resultados en %(outdir)spython.txt.

en: Testing of doctests in the sources finished, look at the results in %(outdir)s/output.txt.
gl: Finalizadas as probas de –doctests– nas fontes, vexa os resultados en %(outdir)s/output.txt.

en: The %r crossref_type is already registered
gl: O crossref_type %r xa está rexistrado

en: The %r directive is already registered to domain %s
gl: A directiva %r xa está rexistrada no dominio %s

en: The %r index is already registered to domain %s
gl: O índice %r xa está rexistrado no dominio %s

en: The %r object_type is already registered
gl: O object_type %r xa está rexistrado

en: The %r role is already registered to domain %s
gl: O rol %r xa está rexistrado no dominio %s

en: The %s extension is required by needs_extensions settings, but it is not loaded.
gl: Os axustes de needs_extensions, precisan a extensión %s, mais non está cargada.

en: The %s extension used by this project needs at least Sphinx v%s; it therefore cannot be built with this version.
gl: A extensión %s utilizada por este proxecto necesita polo menos Sphinx v%s e, polo tanto, non é posíbel compilar con esta versión.

en: The HTML page is in %(outdir)s.
gl: A páxina HTML está en %(outdir)s.

en: The HTML pages are in %(outdir)s.
gl: As páxinas HTML están en %(outdir)s.

en: The LaTeX files are in %(outdir)s.
gl: Os ficheiros LaTeX están en %(outdir)s.

en: The Texinfo files are in %(outdir)s.
gl: Os ficheiros «Texinfo» están en %(outdir)s.

en: The XML files are in %(outdir)s.
gl: Os ficheiros XML están en %(outdir)s.

en: The config value `source_suffix' expects a string, list of strings, or dictionary. But `%r' is given.
gl: O valor de configuración «source_suffix» agarda unha cadea, lista de cadeas ou dicionario. Mais Vde. da «%r».

en: The config value `{name}' has type `{current.__name__}', defaults to `{default.__name__}'.
gl: O valor de configuración «{name}» ten o tipo «{current.__name__}»; o valor predeterminado é «{default.__name__}».

en: The config value `{name}' has type `{current.__name__}'; expected {permitted}.
gl: O valor de configuración «{name}» ten o tipo «{current.__name__}»; agardábase {permitted}.

en: The config value `{name}` has to be a one of {candidates}, but `{current}` is given.
gl: O valor de configuración «{name}» ten que ser un de {candidates}, mais Vde. da «{current}».

en: The configuration file (or one of the modules it imports) called sys.exit()
gl: O ficheiro de configuración (ou un dos módulos que importa) chama a sys.exit()

en: The dummy builder generates no files.
gl: O simulador do construtor non xera ficheiros.

en: The ePub file is in %(outdir)s.
gl: O ficheiro ePub está en %(outdir)s.

en: The file name suffix for source files. Commonly, this is either ".txt"
    or ".rst". Only files with this suffix are considered documents.
gl: O sufixo do nome do ficheiro para os ficheiros fonte. Normalmente,
    isto é «.txt» ou «.rst». Só os ficheiros con este sufixo son considerados
    documentos.

en: The full traceback has been saved in %s, if you want to report the issue to the developers.
gl: O rastrexo completo foi gardado en %s, se quere informar do incidente aos desenvolvedores.

en: The manual pages are in %(outdir)s.
gl: As páxinas do manual están en %(outdir)s.

en: The message catalogs are in %(outdir)s.
gl: os catálogos de mensaxes están en %(outdir)s.

en: The overview file is in %(outdir)s.
gl: O ficheiro de vista xeral está en %(outdir)s.

en: The project name will occur in several places in the built documentation.
gl: O nome do proxecto aparecerá en varios lugares da documentación compilada.

en: The pseudo-XML files are in %(outdir)s.
gl: Os ficheiros pseudo-XML están en %(outdir)s.

en: The text files are in %(outdir)s.
gl: os ficheiros de texto están en %(outdir)s.

en: There is a programmable error in your configuration file:
    
    %s
gl: Hai un erro programábel no seu ficheiro de configuración:
    
    %s

en: There is a syntax error in your configuration file: %s
gl: Hai un erro de sintaxe no seu ficheiro de configuración: %s

en: This Page
gl: Esta páxina

en: This can happen with very large or deeply nested source files. You can carefully increase the default Python recursion limit of 1000 in conf.py with e.g.:
gl: Isto pode ocorrer con ficheiros fonte moi grandes ou profundamente aniñados. Pode aumentar coidadosamente o límite de recursividade predeterminado de Python de 1000 en conf.py, p. ex.:

en: This environment is incompatible with the selected builder, please choose another doctree directory.
gl: Este contorno é incompatíbel co construtor seleccionado, escolla outro directorio de árbore de documentos «doctree».

en: This project needs at least Sphinx v%s and therefore cannot be built with this version.
gl: Este proxecto necesita polo menos Sphinx v%s e, polo tanto, non é posíbel compilalo con esta versión.

en: This project needs the extension %s at least in version %s and therefore cannot be built with the loaded version (%s).
gl: Este proxecto necesita a extensión %s polo menos na versión %s e, polo tanto, non é posíbel compilar coa versión cargada (%s).

en: Throws
gl: Lanzamentos

en: Tip
gl: Truco

en: Todo
gl: Tarefa pendente

en: Translator for %r already exists
gl: Xa existe o tradutor para %r

en: Unable to run the image conversion command %r. 'sphinx.ext.imgconverter' requires ImageMagick by default. Ensure it is installed, or set the 'image_converter' option to a custom conversion command.
    
    Traceback: %s
gl: Non é posíbel executar a orde de conversión de imaxe %r. «sphinx.ext.imgconverter» precisa, de xeito predeterminado, de «ImageMagick». Asegúrese de que estea instalado ou defina a opción «image_converter» nunha orde personalizada de conversión.
    
    Rastrexo: %s

en: Unknown configure key: latex_elements[%r], ignored.
gl: Chave de configuración descoñecida: latex_elements[%r], é ignorada.

en: Unknown event name: %s
gl: Nome de evento descoñecido: %s

en: Unknown image format: %s...
gl: Formato de imaxe descoñecido: %s…

en: Unknown math_renderer %r is given.
gl: Indicou un math_renderer descoñecido %r.

en: Unknown theme option: latex_theme_options[%r], ignored.
gl: Opción de tema descoñecida: latex_theme_options[%r], é ignorada.

en: Use the Makefile to build the docs, like so:
       make builder
gl: Use o «Makefile» para crear os documentos, así:
       make builder

en: Use the sphinx-build command to build the docs, like so:
       sphinx-build -b builder %s %s
gl: Use a orde sphinx-build para construír os documentos, así:
       sphinx-build -b builder %s %s

en: Variables
gl: Variábeis

en: Warning
gl: Advertencia

en: Warns
gl: Advirte

en: Welcome to the Sphinx %s quickstart utility.
gl: Dámoslle a benvida á utilidade de inicio rápido de Sphinx %s.

en: Welcome! This is
gl: Dámoslle a benvida! Isto é

en: Would create file %s.
gl: Crearíase un ficheiro %s.

en: Yields
gl: Rendementos

en: You have two options for placing the build directory for Sphinx output.
    Either, you use a directory "_build" within the root path, or you separate
    "source" and "build" directories within the root path.
gl: Ten dúas opcións para poñer o directorio de construción para a saída de Sphinx.
    Ou utiliza un directorio «_build» dentro da ruta raíz, ou separa os directorios
    «fonte» e «construción» dentro da ruta raíz.

en: You should now populate your master file %s and create other documentation
    source files.
gl: Agora debería encher o seu ficheiro principal %s e crear outros ficheiros fonte
    de documentación.

en: Your search did not match any documents. Please make sure that all words are spelled correctly and that you've selected enough categories.
gl: A súa busca non coincide con ningún documento. Asegúrese de que todas as palabras estean escritas correctamente e de que seleccionou categorías abondo.

en: [autosummary] failed to import %s.
    Possible hints:
    %s
gl: [autosummary] produciuse un fallo ao importar %s.
    Suxestións posíbeis
    %s

en: [autosummary] generating autosummary for: %s
gl: [autosummary] xerando «autosummary» para: %s

en: [autosummary] writing to %s
gl: [autosummary] está escribindo en %s

en: [docs]
gl: [documentos]

en: [graph: %s]
gl: [gráfico: %s]

en: [graph]
gl: [gráfico]

en: [image: %s]
gl: [imaxe: %s]

en: [image]
gl: [imaxe]

en: [source]
gl: [fontes]

en: __all__ should be a list of strings, not %r (in module %s) -- ignoring __all__
gl: __all__ debería ser unha lista de cadeas, non %r (no módulo %s) -- __all__ é ignorado

en: a Unicode error occurred when rendering the page %s. Please make sure all config values that contain non-ASCII content are Unicode strings.
gl: Produciuse un erro Unicode ao representar a páxina %s. Asegúrese de que todos os valores de configuración que teñan contido non ASCII sexan cadeas Unicode.

en: a suitable image for %s builder not found: %s
gl: non se atopou unha imaxe axeitada para o construtor %s: %s

en: a suitable image for %s builder not found: %s (%s)
gl: non se atopou unha imaxe axeitada para o construtor %s: %s (%s)

en: alias of %s
gl: alias de %s

en: alias of TypeVar(%s)
gl: alias de TypeVar(%s)

en: all functions, classes, terms
gl: todas as funcións, clases, termos

en: all of %d po files
gl: todos, os %d, ficheiros «po»

en: all source files
gl: todos os ficheiros fonte

en: append module_path to sys.path, used when --full is given
gl: engadir module_path a sys.path, úsase cando se indica --full

en: assembling single document
gl: estase a montar un documento único

en: attribute
gl: atributo

en: author names
gl: nome(s) do(s) autor(es)

en: autodoc: failed to determine %s.%s (%r) to be documented, the following exception was raised:
    %s
gl: autodoc: non foi posíbel determinar %s.%s (%r) para documentarse, presentouse a seguinte excepción:
    %s

en: automatically insert docstrings from modules
gl: inserir automaticamente as cadeas literais –docstrings– dos módulos

en: automatically test code snippets in doctest blocks
gl: proba automaticamente fragmentos de código en bloques de probas –doctest–

en: autosummary references excluded document %r. Ignored.
gl: referencias de «autosummary» excluídas do documento %r. É ignorado.

en: autosummary: failed to determine %r to be documented, the following exception was raised:
    %s
gl: autosummary: non foi posíbel determinar se %r foi documentado, produciuse a seguinte excepción:
    %s

en: autosummary: failed to import %s.
    Possible hints:
    %s
gl: autosummary: produciuse un fallo ao importar %s.
    Suxestións posíbeis
    %s

en: autosummary: stub file not found %r. Check your autosummary_generate setting.
gl: autosummar»: Non se atopou o ficheiro «stub» %r. Comprobe o axuste «autosummary_generate».

en: autosummary_generate: file not found: %s
gl: autosummary_generate: non se atopou o ficheiro: %s

en: both tabularcolumns and :widths: option are given. :widths: is ignored.
gl: indícanse tanto a opción «tabularcolumns» como «:widths:». Ignorase «:widths:».

en: broken link: %s (%s)
gl: ligazón rachada: %s (%s)

en: build %s, %s warning (with warnings treated as errors).
gl: construción %s,%s advertencia (coas advertencias tratadas como erros).

en: build %s, %s warning.
gl: construción %s, %s advertencia.

en: build %s, %s warnings (with warnings treated as errors).
gl: construción %s,%s advertencias (coas advertencias tratadas como erros).

en: build %s, %s warnings.
gl: construción %s, %s advertencias.

en: build %s.
gl: construción %s.

en: build environment version not current
gl: a versión do contorno de construción non é actual

en: build info file is broken: %r
gl: o ficheiro de información da construción rachou: %r

en: building [%s]:
gl: construíndo [%s]:

en: building [mo]:
gl: construíndo [mo]:

en: can be huge
gl: pode ser enorme

en: cannot combine -a option and filenames
gl: non é posíbel combinar a opción -a e os nomes de ficheiro

en: cannot copy downloadable file %r: %s
gl: non é posíbel copiar o ficheiro descargábel %r: %s

en: cannot copy extra file %r
gl: non é posíbel copiar o ficheiro adicional %r

en: cannot copy image file %r: %s
gl: non é posíbel copiar o ficheiro de imaxe %r: %s

en: cannot copy static file %r
gl: non é posíbel copiar o ficheiro estático %r

en: cannot open warning file %r: %s
gl: non é posíbel abrir o ficheiro de advertencia %r: %s

en: cannot override config setting %r with unsupported type, ignoring
gl: non é posíbel anular o axuste de configuración %r cun tipo non compatíbel, é ignorado

en: cannot override dictionary config setting %r, ignoring (use %r to set individual elements)
gl: non é posíbel substituír o axuste de configuración do dicionario %r, é ignorado (use %r para definir elementos individuais)

en: cannot read image file %r: copying it instead
gl: non é posíbel ler o ficheiro de imaxe %r: no seu canto cópieo

en: cannot write image file %r: %s
gl: non é posíbel escribir o ficheiro de imaxe %r: %s

en: caption not inside a figure.
gl: a lenda non está nunha figura.

en: checking consistency
gl: comprobando a coherencia

en: checks for documentation coverage
gl: comproba a cobertura da documentación

en: circular toctree references detected, ignoring: %s <- %s
gl: detectaronse referencias circulares na árbore de índice –toctree–,  van ser ignoradas: %s <- %s

en: class
gl: clase

en: class method
gl: método de clase

en: command line option
gl: opción de liña de ordes

en: concept
gl: concepto

en: conditional inclusion of content based on config values
gl: inclusión condicional de contido baseado en valores de configuración

en: conf value "epub_author" should not be empty for EPUB3
gl: o valor de configuración «epub_author» non pode estar baleiro para EPUB3

en: conf value "epub_contributor" should not be empty for EPUB3
gl: o valor de configuración «epub_contributor» non pode estar baleiro para EPUB3

en: conf value "epub_copyright" (or "copyright")should not be empty for EPUB3
gl: o valor de configuración «epub_copyright» (ou «copyright») non pode estar baleiro para EPUB3

en: conf value "epub_description" should not be empty for EPUB3
gl: o valor de configuración «epub_description» non pode estar baleiro para EPUB3

en: conf value "epub_identifier" should not be empty for EPUB3
gl: o valor de configuración «epub_identifier» non pode estar baleiro para EPUB3

en: conf value "epub_language" (or "language") should not be empty for EPUB3
gl: o valor de configuración «epub_language» (ou «idioma») non pode estar baleiro para EPUB3

en: conf value "epub_publisher" should not be empty for EPUB3
gl: o valor de configuración «epub_publisher» non pode estar baleiro para EPUB3

en: conf value "epub_title" (or "html_title") should not be empty for EPUB3
gl: o valor de configuración «epub_title» (ou «html_title») non pode estar baleiro para EPUB3

en: conf value "epub_uid" should be XML NAME for EPUB3
gl: o valor de configuración epub_uid» debería ser NOME XML para EPUB3

en: conf value "version" should not be empty for EPUB3
gl: o valor de configuración «version» non pode estar baleiro para EPUB3

en: config changed
gl: a configuración cambiou

en: config directory doesn't contain a conf.py file (%s)
gl: o directorio de configuración non contén un ficheiro conf.py (%s)

en: console output options
gl: opcións de saída da consola

en: continued from previous page
gl: continúa da páxina anterior

en: continues on next page
gl: continúa na páxina seguinte

en: convert command %r cannot be run, check the image_converter setting
gl: non é posíbel executar a orde de conversión %r, comprobe o axuste «image_converter»

en: convert exited with error:
    [stderr]
    %r
    [stdout]
    %r
gl: «convert» saíu cun erro:
    [stderr]
    %r
    [stdout]
    %r

en: copying TeX support files
gl: copiando os ficheiros de compatibilidade de TeX

en: copying TeX support files...
gl: copiando os ficheiros de compatibilidade de TeX…

en: copying Texinfo support files
gl: copiando os ficheiros de compatibilidade de Texinfo

en: copying additional files
gl: copiando os ficheiros adicionais

en: copying assets
gl: copiando activos

en: copying downloadable files...
gl: copiando os ficheiros descargábeis…

en: copying extra files
gl: copiando os ficheiros adicionais

en: copying images...
gl: copiando as imaxes…

en: copying source files...
gl: copiando os ficheiros fonte…

en: copying static files
gl: copiando os ficheiros estáticos

en: could not calculate translation progress!
gl: non foi posíbel calcular o progreso da tradución!

en: could not read %r for changelog creation
gl: non foi posíbel ler %r para a creación do rexistro de cambios

en: create .nojekyll file to publish the document on GitHub pages
gl: crear un ficheiro «.nojekyll» para publicar o documento nas páxinas de GitHub

en: create batchfile
gl: crear «batchfile»

en: create makefile
gl: crear «makefile»

en: custom template directory (default: %(default)s)
gl: directorio de modelos personalizados (predeterminado: %(default)s)

en: data
gl: datos

en: default role %s not found
gl: non se atopou o rol predeterminado %s

en: default suffix for files (default: %(default)s)
gl: sufixo predeterminado para ficheiros (predeterminado: %(default)s)

en: define a template variable
gl: definir unha variábel de modelo

en: define tag: include "only" blocks with TAG
gl: definir etiqueta: inclúír «só» bloques con TAG

en: dimension unit %s is invalid. Ignored.
gl: a unidade de dimensión %s non é válida. É ignorada.

en: directive
gl: directiva

en: directive %r is already registered, it will be overridden
gl: a directiva %r xa está rexistrada, vai ser substituída

en: directive-option
gl: opción da directiva

en: directory to place all output
gl: directorio onde poñer toda a saída

en: directory to place all output in
gl: directorio onde colocar toda a saída

en: display latex %r: %s
gl: amosar látex %r: %s

en: do emit colored output (default: auto-detect)
gl: emite unha saída de cor (predeterminado: detección automática)

en: do not create batchfile
gl: non crear o «batchfile»

en: do not create makefile
gl: non crear o «makefile»

en: do not emit colored output (default: auto-detect)
gl: non emite unha saída de cor (predeterminado: detección automática)

en: do not use make-mode for Makefile/make.bat
gl: non usar «make-mode» para Makefile/make.bat

en: docnames to write: %s
gl: nomes de documentos –docnames– para escribir: %s

en: document
gl: documento

en: document exactly the members in module __all__ attribute. (default: %(default)s)
gl: documentar exactamente os membros no atributo __all__ do módulo. (predeterminado: %(default)s)

en: document imported members (default: %(default)s)
gl: membros importados do documento (predeterminado: %(default)s)

en: document isn't included in any toctree
gl: o documento non está incluído en ningunha árbore de índice –toctree–

en: document language
gl: idioma do documento

en: document title is not a single Text node
gl: o título do documento non é un único nodo de tipo «Text»

en: doing serial %s
gl: seriando %s

en: domain %s already registered
gl: o dominio %s xa está rexistrado

en: domain %s not yet registered
gl: o dominio %s aínda non está rexistrado

en: don't create a table of contents file
gl: non crear un ficheiro de índice

en: don't create headings for the module/package packages (e.g. when the docstrings already contain them)
gl: non crear títulos para os paquetes ou módulos (p. ex., cando as cadeas literais –docstrings– xa os conteñan)

en: don't know which module to import for autodocumenting %r (try placing a "module" or "currentmodule" directive in the document, or giving an explicit module name)
gl: descoñecesei que módulo importar para a documentación automática de %r (probae a poñer unha directiva «module» ou «currentmodule» no documento, ou indicar un nome explícito de módulo)

en: don't use a saved environment, always read all files
gl: non use un contorno gardado, lea sempre todos os ficheiros

en: done
gl: feito

en: dot code %r: %s
gl: código de «dot» %r: %s

en: dot command %r cannot be run (needed for graphviz output), check the graphviz_dot setting
gl: Non é posíbel executar a orde «dot» %r (necesario para a saída de graphviz), comprobe o axuste de graphviz_dot

en: dot did not produce an output file:
    [stderr]
    %r
    [stdout]
    %r
gl: «dot» non produciu un ficheiro de saída:
    [stderr]
    %r
    [stdout]
    %r

en: dot exited with error:
    [stderr]
    %r
    [stdout]
    %r
gl: «dot» saíu cun erro:
    [stderr]
    %r
    [stdout]
    %r

en: download file not readable: %s
gl: descargar o ficheiro non lexíbel: %s

en: dumping object inventory
gl: envorcado do inventario de obxectos

en: dumping search index in %s
gl: envorcando o índice de busca en %s

en: duplicate %s description of %s, other %s in %s
gl: descrición do/a %sduplicado/a de %s, outro/a %s en %s

en: duplicate %s description of %s, other instance in %s
gl: descrición do/a %sduplicado/a de %s, outra instancia en %s

en: duplicate citation %s, other instance in %s
gl: cita duplicada %s, outra instancia en %s

en: duplicate description of %s %s, other instance in %s
gl: descrición duplicada de  %s %s, outra instancia en %s

en: duplicate label %s, other instance in %s
gl: etiqueta duplicada %s, outra instancia en %s

en: duplicate label of equation %s, other instance in %s
gl: etiqueta duplicada da ecuación %s, outra instancia en %s

en: duplicate object description of %s, other instance in %s, use :no-index: for one of them
gl: descrición do obxecto duplicado de %s, outra instancia en %s, use «:no-index:» para un deles

en: duplicated ToC entry found: %s
gl: atopouse unha entrada do Índice duplicada: %s

en: duplicated entry found in toctree: %s
gl: atopouse unha entrada duplicada na árbore de índice –toctree–: %s

en: enable %s extension
gl: activar a extensión %s

en: enable arbitrary extensions
gl: activar extensións arbitrarias

en: encountered some issues with some of the inventories, but they had working alternatives:
gl: atopáronse algúns incidentes algúns dos inventarios, mais tiñan alternativas funcionais:

en: encountered title node not in section, topic, table, admonition or sidebar
gl: o nodo do título non foi atopado na sección, tema, táboa, admonición ou barra lateral

en: enum
gl: enumeración

en: enumerable_node %r already registered
gl: enumerable_node %r xa está rexistrado

en: enumerator
gl: enumerador

en: environment variable
gl: variábel de contorno

en: environment variable; %s
gl: variábel de contorno; %s

en: error while formatting arguments for %s: %s
gl: produciuse un erro ao formatar argumentos para %s: %s

en: error while formatting signature for %s: %s
gl: produciuse un erro ao formatar a sinatura para %s: %s

en: error writing file %s: %s
gl: produciuse un erro ao escribir o ficheiro %s: %s

en: error writing file Makefile: %s
gl: produciuse un erro ao escribir o ficheiro «Makefile»: %s

en: exception
gl: excepción

en: exception while evaluating only directive expression: %s
gl: produciuse unha excepción mentres se avalía só a expresión directiva: %s

en: extension %r has no setup() function; is it really a Sphinx extension module?
gl: a extensión %r non ten ningunha función setup(); é realmente un módulo de extensión Sphinx?

en: extension %r returned an unsupported object from its setup() function; it should return None or a metadata dictionary
gl: a extensión %r devolveu un obxecto non compatíbel dende a súa función setup(); debería devolver «None» ou un dicionario de metadatos

en: extension options
gl: opcións de extensión

en: extensions changed
gl: as extensións cambiaron

en: external %s:%s reference target not found: %s
gl: obxectivo de referencia externo %s:%s non atopado: %s

en: failed
gl: produciuse un fallo

en: failed to import object %s
gl: produciuse un fallo ao importar o obxecto %s

en: failed to parse name %s
gl: produciuse un fallo ao analizar o nome %s

en: failed to reach any of the inventories with the following issues:
gl: non foi posíbel acadar ningún dos inventarios cos seguintes incidentes:

en: failed: %s
gl: produciuse un fallo: %s

en: favicon file %r does not exist
gl: o ficheiro de favicon %r non existe

en: file %r given on command line does not exist,
gl: o ficheiro %r indicado na liña de ordes non existe,

en: file %r given on command line is not a valid document, ignoring
gl: o ficheiro %r indicado na liña de ordes non é un documento válido, é ignorado

en: file %r given on command line is not under the source directory, ignoring
gl: o ficheiro %r indicado na liña de ordes non está no directorio fonte, é ignorado

en: file %r on theme path is not a valid zipfile or contains no theme
gl: o ficheiro %r na ruta do tema non é un ficheiro zip válido ou non contén ningún tema

en: file suffix (default: rst)
gl: sufixo do ficheiro (predeterminado: rst)

en: filename of table of contents (default: modules)
gl: nome do ficheiro do índice (predeterminado: «modules»)

en: finished with problems
gl: finalizou con problemas

en: fnmatch-style file and/or directory patterns to exclude from generation
gl: patróns de ficheiros e/ou directorios estilo «fnmatch» para excluír da xeneración

en: follow symbolic links. Powerful when combined with collective.recipe.omelette.
gl: seguir as ligazóns simbólicas. Potente cando se combina con «collective.recipe.omelette».

en: function
gl: función

en: function parameter
gl: parámetro de función

en: general options
gl: opcións xerais

en: generate a full project with sphinx-quickstart
gl: xerar un proxecto completo con «sphinx-quickstart»

en: generating indices
gl: xerando os índices

en: glossary seems to be misformatted, check indentation
gl: o glosario parece ter un formato incorrecto, comprobe a sangría

en: glossary term
gl: termo do glosario

en: glossary term must be preceded by empty line
gl: o termo do glosario debe ir precedido dunha liña baleira

en: glossary terms must not be separated by empty lines
gl: os termos do glosario non deben estar separados por liñas baleiras

en: grammar token
gl: testemuño gramatical

en: graphviz_dot executable path must be set! %r
gl: Débese estabelecer a ruta camiño executábel «graphviz_dot»! %r

en: graphviz_output_format must be one of 'png', 'svg', but is %r
gl: «graphviz_output_format» debe ser un de «png», «svg», mais é %r

en: hardcoded link %r could be replaced by an extlink (try using %r instead)
gl: a ligazón con codificación forte %r podería substituírse por unha ligazón externa (probe a usar %r no seu lugar)

en: highlighting module code...
gl: destacando o código do módulo...

en: html_extra_path entry %r does not exist
gl: A entrada html_extra_path %r non existe

en: html_extra_path entry %r is placed inside outdir
gl: A entrada html_extra_path %r colócase dentro do directorio de saída «outdir»

en: html_static_path entry %r does not exist
gl: A entrada html_static_path %r non existe

en: html_static_path entry %r is placed inside outdir
gl: A entrada html_static_path %r colócase dentro do directorio de saída «outdir»

en: if specified, create build dir under source dir
gl: se se especifica, cree o directorio de construción baixo o directorio fonte

en: if specified, separate source and build dirs
gl: se se especifica, separe os directorios fonte e construción

en: ignoring invalid doctest code: %r
gl: ignorando o código da proba –doctest– non válido: %r

en: image file %s not readable: %s
gl: ficheiro de imaxe %s non lexíbel: %s

en: image file not readable: %s
gl: ficheiro de imaxe non lexíbel: %s

en: include "_private" modules
gl: incluír módulos «_private»

en: include links to the source code of documented Python objects
gl: incluír ligazóns ao código fonte dos obxectos Python documentados

en: include math, rendered as PNG or SVG images
gl: incluír matemáticas, representadas como imaxes PNG ou SVG

en: include math, rendered in the browser by MathJax
gl: incluír matemáticas, representadas no navegador por MathJax

en: inconsistent citation references in translated message. original: {0}, translated: {1}
gl: referencias de citas inconsistentes na mensaxe traducida. orixinal: {0}, traducida: {1}

en: inconsistent footnote references in translated message. original: {0}, translated: {1}
gl: referencias de notas a rodapé inconsistentes na mensaxe traducida. orixinal: {0}, traducida: {1}

en: inconsistent references in translated message. original: {0}, translated: {1}
gl: referencias inconsistentes na mensaxe traducida. orixinal: {0}, traducida: {1}

en: inconsistent term references in translated message. original: {0}, translated: {1}
gl: referencias de termos inconsistentes na mensaxe traducida. orixinal: {0}, traducida: {1}

en: increase verbosity (can be repeated)
gl: aumenta a verbosidade (pódese repetir)

en: index
gl: índice

en: inline latex %r: %s
gl: látex en liña %r: %s

en: interpret module paths according to PEP-0420 implicit namespaces specification
gl: interpretar as rutas dos módulos segundo a especificación de espazos de nomes implícitos PEP-0420

en: intersphinx identifier %r is not string. Ignored
gl: o identificador «intersphinx» %r non é unha cadea. É ignorado.

en: intersphinx inventory has moved: %s -> %s
gl: o inventario de «intersphinx» moveuse: %s-> %s

en: invalid PEP number %s
gl: número PEP non válido %s

en: invalid RFC number %s
gl: número RFC non válido %s

en: invalid TestCode type
gl: tipo de «TestCode» non válido

en: invalid css_file: %r, ignored
gl: css_file non válido: %r, é ignorado

en: invalid js_file: %r, ignored
gl: js_file non válido: %r, é ignorado

en: invalid number %r for config value %r, ignoring
gl: o número %r non é válido para o valor de configuración %r, é ignorado

en: invalid numfig_format: %s
gl: numfig_format: non é válido: %s

en: invalid numfig_format: %s (%r)
gl: numfig_format: non é válido: %s (%r)

en: invalid regex %r in %s
gl: expresión regular –regex– non válida %r en %s

en: invalid regex %r in coverage_c_regexes
gl: expresión regular –regex– non válida %r en «coverage_c_regexes»

en: invalid signature for auto%s (%r)
gl: sinatura non válida para «auto%s» (%r)

en: invalid value for class-doc-from option: %s
gl: valor incorrecto para a opción «class-doc-from option»: %s

en: invalid value for member-order option: %s
gl: valor incorrecto para a opción «member-order»: %s

en: invalid value set (missing closing brace): %s
gl: conxunto de valores non válidos (falta a chave de peche): %s

en: invalid value set (missing opening brace): %s
gl: conxunto de valores non válidos (falta a chave de apertura): %s

en: job number should be a positive number
gl: o número de traballo debe ser un número positivo

en: kwargs for add_node() must be a (visit, depart) function tuple: %r=%r
gl: Os argumentos de palabras clave –kwargs– para add_node() deben ser tuplas de funcións «(visitar, saír)»: %r=%r

en: last updated
gl: última actualización

en: line number spec is out of range(1-%d): %r
gl: o número de liña especificado está fóra do intervalo (1-%d): %r

en: link between Sphinx documentation of different projects
gl: ligazón entre a documentación de Sphinx de diferentes proxectos

en: lists all sections and subsections
gl: lista todas as seccións e subseccións

en: loading pickled environment
gl: cargando o contorno preparado –pickled–

en: loading translations [%s]...
gl: cargando traducións [%s]…

en: locale_dir %s does not exist
gl: «local_dir» %s non existe

en: logo file %r does not exist
gl: o ficheiro de logotipo %r non existe

en: looking for now-outdated files...
gl: buscando ficheiros xa desactualizados…

en: making output directory
gl: creando o directorio de saída

en: malformed string literal (missing closing quote): %s
gl: literal de cadea mal construído (falta a comiña de peche): %s

en: malformed string literal (missing opening quote): %s
gl: literal de cadea mal construído (falta a comiña de apertura): %s

en: master document name
gl: nome do documento mestre

en: math renderer %s is already registered
gl: O representador matemático %s xa está rexistrado

en: maximum depth of submodules to show in the TOC (default: 4)
gl: profundidade máxima dos submódulos para amosar no Índice (predeterminado: 4)

en: member
gl: membro

en: method
gl: método

en: missing '+' or '-' in '%s' option.
gl: falta «+» ou «-» na opción «%s».

en: missing attribute %s in object %s
gl: falta o atributo %s no obxecto %s

en: missing attribute mentioned in :members: option: module %s, attribute %s
gl: falta o atributo mencionado na opción «:members:»: módulo %s, atributo %s

en: module
gl: módulo

en: module %s could not be imported: %s
gl: non foi posíbel importar o módulo %s: %s

en: modules
gl: módulos

en: more than one target found for 'any' cross-reference %r: could be %s
gl: atopouse máis dun obxectivo para «calquera» referencia cruzada %r: podería ser %s

en: more than one target found for cross-reference %r: %s
gl: atopouse máis dun obxectivo para a referencia cruzada %r: %s

en: multiple files found for the document "%s": %r
    Use %r for the build.
gl: atopáronse varios ficheiros para o documento «%s»: %r
    Use %r para a construción.

en: new config
gl: nova configuración

en: next
gl: seguinte

en: next chapter
gl: seguinte capítulo

en: no "latex_documents" config value found; no documents will be written
gl: non se atopou ningún valor de configuración «latex_documents»; non se escribirá ningún documento

en: no "man_pages" config value found; no manual pages will be written
gl: non se atopou ningún valor de configuración «man_pages»; non se escribirá ningunha páxina de manual

en: no "texinfo_documents" config value found; no documents will be written
gl: non se atopou ningún valor de configuración «texinfo_documents»; non se escribirá ningún documento

en: no Babel option known for language %r
gl: non hai ningunha opción de «Babel» coñecida para o idioma %r

en: no changes in version %s.
gl: sen cambios na versión %s.

en: no code/output in %s block at %s:%s
gl: non hai código/saída no bloque %s en %s:%s

en: no output at all, not even warnings
gl: sen ningunha saída, nin sequera advertencias

en: no output on stdout, just warnings on stderr
gl: sen saída en «stdout», só advertencias en «stderr»

en: no targets are out of date.
gl: non hai ningún obxectivo desactualizado

en: no translated elements!
gl: non hai ningún elemento traducidos!

en: node class %r is already registered, its visitors will be overridden
gl: a clase de nodo %r xa está rexistrada, os seus visitantes van ser substituídos

en: non-whitespace stripped by dedent
gl: «dedent» elimina os espazos en branco

en: none found
gl: non se atopou nada

en: not available for built-in messages
gl: non dispoñíbel para mensaxes integradas

en: numfig is disabled. :numref: is ignored.
gl: «numfig» está desactivado. «:numref:» é ignorado.

en: numfig_format is not defined for %s
gl: numfig_format non está definido por %s

en: original entry
gl: entrada orixinal

en: override a setting in configuration file
gl: substituír un axuste no ficheiro de configuración

en: overwrite existing files
gl: sobrescribir os ficheiros existentes

en: page
gl: páxina

en: page %s matches two patterns in html_sidebars: %r and %r
gl: a páxina %s coincide con dous patróns en html_sidebars: %r e %r

en: pass a value into HTML templates
gl: pasar un valor a modelos HTML

en: path to documentation source files
gl: ruta aos ficheiros fonte da documentación

en: path to module to document
gl: ruta ao módulo a documentar

en: path to output directory
gl: ruta ao directorio de saída

en: pickling environment
gl: preparando –pickling– o contorno

en: preparing documents
gl: preparando os documentos

en: previous
gl: anterior

en: previous chapter
gl: capítulo anterior

en: primary_domain %r not found, ignored.
gl: Non se atopou primary_domain %r non atopado, é ignorado.

en: processing %s
gl: procesando %s

en: program option
gl: opción do programa

en: project author(s), used when --full is given
gl: autor(es) do proxecto, úsase cando se indica --full

en: project name
gl: nome do proxecto

en: project name (default: root module name)
gl: nome do proxecto (predeterminado: nome do módulo raíz)

en: project release, used when --full is given, defaults to --doc-version
gl: publicación do proxecto, úsase cando se indica --full, o predeterminado é --doc-version

en: project root
gl: raíz do proxecto

en: project version, used when --full is given
gl: versión do proxecto, úsase cando se indica --full

en: property
gl: propiedade

en: put documentation for each module on its own page
gl: poñer a documentación de cada módulo na súa propia páxina

en: put module documentation before submodule documentation
gl: poñer a documentación do módulo antes da documentación do submódulo

en: quick access to all modules
gl: acceso rápido a todos os módulos

en: quiet mode
gl: modo silencioso

en: reST markup error:
gl: Produciuse un erro de marcado reST:

en: reading error: %s, %s
gl: produciuse un erro de lectura: %s, %s

en: reading sources...
gl: lendo as fontes…

en: reading templates...
gl: lendo os modelos…

en: reference label
gl: etiqueta de referencia

en: release of project
gl: publicacaión do proxecto

en: replacement for dot in _templates etc.
gl: substitución de punto en _modelos, etc.

en: resolving references...
gl: resolvendo referencias…

en: role
gl: rol

en: role %r is already registered, it will be overridden
gl: o rol %r xa está rexistrado, vai ser substituído

en: run Pdb on exception
gl: executar Pdb nunha excepción

en: run the script without creating files
gl: executar o script sen crear ficheiros

en: search
gl: buscar

en: search index couldn't be loaded, but not all documents will be built: the index will be incomplete.
gl: non foi posíbel cargar o índice de busca, mais non se compilarán todos os documentos: o índice estará incompleto.

en: search this documentation
gl: buscar esta documentación

en: section "%s" gets labeled as "%s"
gl: a sección «%s» é etiquetada como «%s»

en: see %s
gl: ver %s

en: see also %s
gl: ver tamén %s

en: self referenced toctree found. Ignored.
gl: atopouse unha árbore de índice –toctree– auto referenciada. É ignorado.

en: setting %s.%s occurs in none of the searched theme configs
gl: o axuste %s.%snon aparece en ningunha das configuracións de temas buscadas

en: show full traceback on exception
gl: amosa o rastrexo completo na excepción

en: signature arguments or return annotation given for automodule %s
gl: argumentos de sinatura ou anotación de retorno indicados para o «automodule» %s

en: skipped
gl: omitido

en: source directory has changed
gl: o directorio fonte cambiou

en: source file suffix
gl: sufixo do ficheiro fonte

en: source files to generate rST files for
gl: ficheiros fonte para xerar ficheiros rST para

en: source_parser for %r is already registered
gl: source_parser para %r xa está rexistrado

en: source_suffix %r is already registered
gl: source_sufix %r xa está rexistrado

en: sphinx-quickstart only generate into a empty directory. Please specify a new root path.
gl: «sphinx-quickstart» só xera nun directorio baleiro. Especifique unha nova ruta raíz.

en: sphinx-quickstart will not overwrite existing Sphinx projects.
gl: «sphinx-quickstart» non sobrescribirá os proxectos Sphinx existentes.

en: sphinx-quickstart will not overwrite the existing file.
gl: «sphinx-quickstart» non sobrescribirá o ficheiro existente.

en: static method
gl: método estático

en: struct
gl: estrutura

en: succeeded
gl: conseguido

en: targets for %d po files that are out of date
gl: obxectivos para os %d ficheiros «po» que están desactualizados

en: targets for %d po files that are specified
gl: obxectivos para os %d ficheiros «po» que se especifican

en: targets for %d source files that are out of date
gl: obxectivos para %d ficheiros fonte que non están actualizados

en: targets for %d template files
gl: obxectivos para %d ficheiros de modelos

en: template directory for template files
gl: directorio de modelos para ficheiros de modelos

en: template parameter
gl: parámetro de modelo

en: the %s extension does not declare if it is safe for parallel reading, assuming it isn't - please ask the extension author to check and make it explicit
gl: a extensión %s non declara se é segura para a lectura en paralelo, asumindo que non o sexa; pídalle ao autor da extensión que o comprobe e que o faga explícito

en: the %s extension does not declare if it is safe for parallel writing, assuming it isn't - please ask the extension author to check and make it explicit
gl: a extensión %s non declara se é segura para a escritura en paralelo, asumindo que non o sexa; pídalle ao autor da extensión que o comprobe e que o faga explícito

en: the %s extension is not safe for parallel reading
gl: a extensión %s non é segura para a lectura en paralelo

en: the %s extension is not safe for parallel writing
gl: a extensión %s non é segura para a escritura en paralelo

en: the documentation for
gl: a documentación para

en: the extension %r was already merged with Sphinx since version %s; this extension is ignored.
gl: a extensión %r xa estaba fusionada con Sphinx dende a versión %s; esta extensión é ignorada.

en: the link has no caption: %s
gl: a ligazón non ten lenda: %s

en: toctree contains ref to nonexisting file %r
gl: A arbore de índice –toctree– contén unha referencia a un ficheiro inexistente %r

en: toctree contains reference to document %r that doesn't have a title: no link will be generated
gl: A árbore de índice contén referencia ao documento %r que non ten título: non vai ser xerada ningunha ligazón

en: toctree contains reference to excluded document %r
gl: A arbore de índice –toctree– contén referencia ao documento excluído %r

en: toctree contains reference to non-included document %r
gl: A arbore de índice –toctree– contén referencia ao documento non incluído %r

en: toctree contains reference to nonexisting document %r
gl: A arbore de índice –toctree– contén referencia a un documento que non existe %r

en: toctree glob pattern %r didn't match any documents
gl: O padrón global da árbore de índice –toctree– %r non coincide con ningún documento

en: too large :maxdepth:, ignored.
gl: «:maxdepth:» é demasiado grande, é ignorado.

en: turn warnings into errors
gl: converte as advertencias en erros

en: type
gl: tipo

en: undecodable source characters, replacing with "?": %r
gl: caracteres fonte non codificábeis, substituíndo por «?»: %r

en: undefined label: %r
gl: etiqueta sen definir: %r

en: undocumented c api: %s [%s] in file %s
gl: API C non documentada: %s [%s] no ficheiro %s

en: undocumented python class: %s :: %s
gl: clase de python non documentada: %s :: %s

en: undocumented python function: %s :: %s
gl: función de python non documentada: %s :: %s

en: undocumented python method: %s :: %s :: %s
gl: método de python non documentado: %s :: %s :: %s

en: unimplemented node type: %r
gl: tipo de nodo sen implementar: %r

en: union
gl: unión

en: unknown %r toplevel_sectioning for class %r
gl: «toplevel_sectioning» %r descoñecido para a clase %r

en: unknown config value %r in override, ignoring
gl: valor de configuración descoñecido %r na substitución, é ignorado

en: unknown directive or role name: %s:%s
gl: directiva ou nome de rol descoñecido: %s:%s

en: unknown index entry type %r
gl: tipo de entrada de índice descoñecido %r

en: unknown index entry type %s found
gl: atopouse o tipo descoñecido de entrada de índice %s

en: unknown mimetype for %s, ignoring
gl: tipo MIME descoñecido para %s, é ignorado

en: unknown node type: %r
gl: tipo de nodo descoñecido: %r

en: unsupported theme option %r given
gl: a opción %r non é compatíbel co tema

en: updating environment:
gl: actualizando o contorno:

en: use epub
gl: usar epub

en: use make-mode for Makefile/make.bat
gl: usar «make-mode» para Makefile/make.bat

en: variable
gl: variábel

en: version of project
gl: versión do proxecto

en: where "builder" is one of the supported builders, e.g. html, latex or linkcheck.
gl: onde «builder» é un dos construtores compatíbeis, p. ex. html, latex ou linkcheck.

en: while setting up extension %s:
gl: ao configurar a extensión %s:

en: write "todo" entries that can be shown or hidden on build
gl: escribir entradas «todo» que se poden amosar ou agochar na construción

en: write all files (default: only write new and changed files)
gl: escribir todos os ficheiros (predeterminado: escribir só os ficheiros novos e modificados)

en: write warnings (and errors) to given file
gl: escribe as advertencias (e os erros) no ficheiro indicado

en: writing
gl: escribindo

en: writing %s file...
gl: escribindo o ficheiro %s…

en: writing META-INF/container.xml file...
gl: escribindo o ficheiro META-INF/container.xml…

en: writing additional files
gl: escribindo ficheiros adicionais

en: writing additional pages
gl: escribindo as páxinas adicionais

en: writing content.opf file...
gl: escribindo o ficheiro content.opf…

en: writing error: %s, %s
gl: produciuse un erro de escritura: %s, %s

en: writing message catalogs...
gl: escribindo os catálogos de mensaxes…

en: writing mimetype file...
gl: escribindo o ficheiro tipo MIME…

en: writing nav.xhtml file...
gl: escribindo o ficheiro nav.xhtml…

en: writing output...
gl: escribindo a saída…

en: writing summary file...
gl: escribindo o ficheiro de resumo…

en: writing toc.ncx file...
gl: escribindo o ficheiro toc.ncx…
